Të Rejat e Fundit nga FA

Të gjithë artikujt


Gjeneral brigade Kollçaku, vizitë zyrtare në SHBA

e mërkurë, 17 tetor 2018

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku po zhvillon një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....Efektivë të FARSH morën pjesë në Stërvitjen Ndërkombëtare “Cambrian Patrol 18” në Mbretërinë e Bashkuar

e mërkurë, 17 tetor 2018

16 tetor 2018 37 vende të ndryshme anëtarë dhe jo anëtarë të Aleancës, me përbërje 8-10 ushtarakë morën pjesë në Stërvitjen Ndërkombëtare...Kontingjenti X i Forcës Detare niset në operacionin e NATO “Sea Guardian”

e martë, 16 tetor 2018

Në mjediset e Komandës së Forcës Detare, Durrës, është zhvilluar ceremonia e përcjelljes së Kontingjentit X të Forcës Detare në operacionin e...Ministrja Xhaçka dhe gjenerale brigade Shehu në ceremoninë e hapjes së Vitit Akademik 2018 - 2019, në Akademinë e Forcave të Armatosura

e hënë, 15 tetor 2018

Në mjediset e garnizonit “Skënderbej” u zhvillua paraditen e sotme, ceremonia e fillimit të Vitit Akademik 2018 - 2019 në Akademinë e Forcave të...Presidenti Meta dekreton gjeneral brigade Nazmi Cahanin me gradën “gjeneralmajor”

e enjte, 11 tetor 2018

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar dhënien e gradës “gjeneralmajor” për gjeneral brigade Nazmi Cahani.  Nazmi Cahani aktualisht është me detyrë...100 atletë nga Forcat e Armatosura, pjesë e "Tirana Marathon"

e diel, 07 tetor 2018

100 atletë nga Forcat e Armatosura shqiptare u bënë ditën e sotme pjesë e aktivitetit më të madh sportiv të organizuar nga Bashkia e Tiranës...Gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku mori pjesë në Konferencën e 22 të Shefave të Mbrojtjes të Kartës SHBA- Adriatik

e enjte, 04 tetor 2018

Shefat e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, Bosnjë dhe Hercegovinës, Kroacisë, Maqedonisë, Malit të Zi...Gjeneral brigade Kollçaku mori pjesë në takimin e Komitetit Ushtarak të NATO, në Varshavë, Poloni

e hënë, 01 tetor 2018

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku mori pjesë në takimin e Komitetit Ushtarak të NATO, në nivel shefash...Përfundon stërvitja e përbashkët ndërkombëtare “ Albanian Lion/Biza 18“

e diel, 30 shtator 2018

Ministrja e Mbrojtjes, Znj. Olta Xhaçka, e shoqëruar nga Zv. Shef i Shtabit të përgjithshëm të FARSH, gjenerale brigade Manushaqe Shehu, morën...Strukturat e Forcave të Armatosura angazhim maksimal në operacionet për shuarjen e zjarreve

e premte, 28 shtator 2018

Situata e rënduar nga zjarret e shumta që kanë përfshirë disa zona në vendin tonë këto ditë, e kanë bërë tepër të nevojshme angazhimin e Forcave...Ju dhe FA

Të gjithë artikujt


Si të rekrutohem ushtar/detar aktiv në FA

Në kushtet e një profesionalizmi më të lartë të FA dhe një angazhimi gjithnjë e më të madh në përmbushje të detyrave në mbrojtje të vendit dhe në...Shërbime: dokumentacioni, procedura

Dokumentacioni për aplikime dhe procedura për pajisjen me vërtetime: Më datë 01 tetor 2014 ka filluar aplikimi për pajisjen me vërtetime pranë...Si të bëhem oficer aktiv i FA

Politika e rekrutimit të kandidatëve për oficerë të rinj në Forcat e Armatosura përmban parimet dhe kërkesat ku do të mbështetet planifikimi,...Si të bëhem nënoficer aktiv i FA

Në kushtet e një profesionalizmi më të lartë të FA dhe një angazhimi gjithnjë e më të madh në përmbushje të detyrave në mbrojtje të vendit dhe në...Video

Shtypi në FA

Të gjithë artikujtMedia SocialeMoti