Të Rejat e Fundit nga FA

Të gjithë artikujt


U zhvillua në vendin tonë konferenca rajonale e Ballkanit Perëndimor “Përdorimi i informacionit në kohën e 'lajmeve të rreme'"

e premte, 17 Maj 2019

Në mjedisit e auditorit të Ministrisë së Mbrojtjes u zhvillua konferenca rajonale “Përdorimi i informacionit në kohën e 'lajmeve të rreme'", për...Përcillet Dëshmori i Atdheut, major Klodian Tanushi

e enjte, 16 Maj 2019

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake e shtetërore dhe iu dha...Mbërrin në atdhe trupi i major Klodian Tanushit

e mërkurë, 15 Maj 2019

Trupi i pajetë i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO...U plagos në krye të detyrës në Letoni, ndërron jetë major Klodian Tanushi

e premte, 10 Maj 2019

Major Klodian Tanushi, i plagosur më 6 maj, gjatë kryerjes së detyrave luftarake, në misionin e NATO në Letoni ka humbur betejën e fundit me...I jepet lamtumira e fundit Dëshmores së Atdheut, nëntetare Zarife Hasanaj

e premte, 10 Maj 2019

Dëshmorja e Atdheut, nëntetare Zarife Hasanaj do të prehet përjetësisht në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë, aty ku u përcoll me nderimet më të...Mbërrin në atdhe trupi i Dëshmores së Atdheut, nëntetare Zarife Hasanaj

e enjte, 09 Maj 2019

Trupi i pajetë i Dëshmores së Atdheut, nëntetare Zarife Hasanaj, e cila ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërriti në atdhe....Gjeneral brigade Massimo Biagini vizitë në vendin tonë

e mërkurë, 08 Maj 2019

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku, priti në një takim pune gjeneral brigade Massimo Biagini,...Deklaratë për shtyp e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura

e hënë, 06 Maj 2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Letoni, ku Forcat tona të Armatosura janë përfaqësuar me një kontingjent në kuadër të misionit...Ministrja e Mbrojtjes dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm, homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

e diel, 05 Maj 2019

Drejtues të lartë të shtetit nderuan me rastin e 5 Majit dëshmorët e rënë në Luftën Antifashiste Nacionalçlirimtare.  Në ceremoninë zyrtare të...Tirana mirëpret Kongresin e 24-t të Mjekësisë Ushtarake Ballkanike

e martë, 30 prill 2019

Për rreth 5 ditë në vendin tonë do të zhvillohet Kongresi i 24-t i Mjekësisë Ushtarake Ballkanike, si dhe takimi i 45-të  post - kongresi i Balkan...Ju dhe FA

Të gjithë artikujt


Si të rekrutohem ushtar/detar aktiv në FA

Në kushtet e një profesionalizmi më të lartë të FA dhe një angazhimi gjithnjë e më të madh në përmbushje të detyrave në mbrojtje të vendit dhe në...Shërbime: dokumentacioni, procedura

Dokumentacioni për aplikime dhe procedura për pajisjen me vërtetime: Më datë 01 tetor 2014 ka filluar aplikimi për pajisjen me vërtetime pranë...Si të bëhem oficer aktiv i FA

Politika e rekrutimit të kandidatëve për oficerë të rinj në Forcat e Armatosura përmban parimet dhe kërkesat ku do të mbështetet planifikimi,...Si të bëhem nënoficer aktiv i FA

Në kushtet e një profesionalizmi më të lartë të FA dhe një angazhimi gjithnjë e më të madh në përmbushje të detyrave në mbrojtje të vendit dhe në...Video

Shtypi në FA

Të gjithë artikujtMedia SocialeMoti