Të Rejat e Fundit nga KM

Të gjithë artikujtKomanda Mbështetëse me nënoficerin më të mirë FA

16 dhjetor 2021 Efektiv nënoficer të batalionit të Xhenios janë përzgjedhur për të përfaqësuar komandën në aktivitetin e përzgjedhjes së...Specialistët EOD eliminojnë rrezikun e municioneve të gjetura në Himarë

07 dhjetor 2021 Specialistët xhenierë të EOD, mbrëmjen e ditës së djeshme, pas sinjalizimit për gjetje municionesh të paplasura në Himarë në...Zhvillohet ceremonia e përfundimit të Kursit Bazë të Nënoficerit në Komandën Mbështetëse

15 nëntor 2021 Në mjediset e Qendrës Stërvitore të Komandës Mbështetëse u zhvillua ceremonia e përfundimit të Kursit Bazë të Nënoficerit,...Gjeneralmajor prof.asoc Begaj merr pjesë në ceremoninë e dorëzimit të objekteve të ristrukturuara të batalionit të Xhenios

29 tetor 2021 Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor prof.asoc Bajram Begaj, mori pjesë në ceremoninë e dorëzimit të depove të...Vizitë e atasheut ushtarak francez kolonel Nicolas Coussière në Komandën Mbështetëse

27 tetor 2021 Atasheu ushtarak francez kolonel Nicolas Coussière, zhvilloi një vizitë njohëse në Komandën Mbështetëse. Ai u prit nga shefi i...Ushtarakët e KM, kontakti dhe mbështetja e parë e afganëve në Shqipëri

25 tetor 2021 Mbrëmjen e sotme mbërritën në aeroportin e Rinasit  të tjerë refugjatë afganë në Shqipëri. Ata u pritën në qendrën e pritjes, e cila...Ekspertët xhenierë të Komandës Mbështetëse eleminojnë rrezikun e minës luftarake me peshë 300 kg të LIIB

07 tetor 2021 Grupi i ekspertëve xhenierë ka shkuar në vend bazimin e Sarandës, në mbështetje të autoriteteve civile, për të çaktivizuar dhe hequr...EOD kontribuon në pastrimin dhe sigurinë e bregdetit të Vlorës nga municionet e mbetura ndër vite

27 shtator 2021Efektivët e EOD kanë realizuar me sukses kete fundjave një tester operacion për pastrimin e Gjirit të Vlorës, nga municionet e...Efektivët e Batalionit të Mbështetjes Rajonale, Korçë shuajnë zjarret në Korçë dhe Pogradec

20 shtator 2021 Gjatë 18-19 shtatorit, efektivët e Batalionit të Mbështetjes Rajonale (BMR )të Komandës Mbështetëse janë angazhuar në dy...EOD eleminon rreziqet e municioneve të gjetura mbi Urën e Bunës, Shkodër

Efektivët xhenier të Komandës Mbështetëse kanë realizuar këtë javë operacionin për heqjen e dy municioneve të gjetura mbi urën e Bunës në Shkodër,...Komanda MbështetëseDMR Korçë kontribuon në sigurinë e banorëve nëpërmjet shuarjes së zjarreve në Korçë dhe Pogradec

20 shtator 2021 Gjatë fundjavës së kaluar, efektivat e DMR Korçë të Batalionit të Mbështetjes Rajonale (BMR)të Komandës Mbështetëse  janë angazhuar në orët e vona të natës dhe deri në mëngjes duke...Misioni dhe Detyrat

Misioni: Sigurimi i kapaciteteve për mbështetjen me logjistikë, infrastrukturë, shërbim shëndetësor dhe shërbime të tjera të FA në interes të plotësimit të misionit të tyre kushtetues si dhe...Struktura e Komandës Mbështetëse

- Komanda dhe Shtabi Dega e personelit (G1)Dega e zbulimit (G2)Dega e operacioneve (G3)Dega e logjistikës (G4)Dega e planifikimit (G5)Dega e ndërlidhjes (G6)Dega e bashkëpunimit civilo - ushtarak...Foto GaleriaUshtarakët e KM, kontakti dhe mbështetja e parë e afganëve në Shqipëri Gjeneralmajor prof.asoc Begaj merr pjesë në ceremoninë e dorëzimit të objekteve të ristrukturuara të batalionit të Xhenios Specialistët EOD eliminojnë rrezikun e municioneve të gjetura në Himarë Në Komandën Mbështetëse u zhvillua ceremonia e ushtarakëve të emëruar rishtas EOD eleminon rreziqet e municioneve të gjetura mbi Urën e Bunës, Shkodër EOD kontribuon në pastrimin dhe sigurinë e bregdetit të Vlorës nga municionet e mbetura ndër vite Strukturat e KM vijojnë angazhimin e pandërprerë për shuarjen e zjarreve në disa zona të vendit Faleminderit efektivave të KM për shuarjen e zjarreve që rrezikuan qendrat e banuara Ndërtohet ura e dytë “bailey” në Tropojë, në mbështetje të banorëve të fshatit Markaj

KontaktAdresa: Vaqarr, Tiranë

Tel: +355688066377; +355688066372

E-mail: km@aaf.mil.al

Shtypi në FA

Të gjithë artikujt


Media SocialeMoti