Të Rejat e Fundit nga FA

Të gjithë artikujt


Presidenti dekreton gjashtë gjeneralë të rinj të Forcave të Armatosura

e premte, 26 nëntor 2021

Presidenti i Republikës Ilir Meta ditën e premte shpalli dekretet për dhënien e gradës madhore për pesë gjeneralë dhe një kundëradmiral në Forcat...Gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj, vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

e enjte, 18 nëntor 2021

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj zhvilloi një vizitë zyrtare dyditore në Maqedoninë e Veriut. ...Zhvillohet aktiviteti me UNDP: “Politikat dhe procedurat kundër dhunës e ngacmimit në strukturat e MM/SHPFARSH. Parimet dhe standardet e një mjedisi të sigurt pune”

e premte, 12 nëntor 2021

Në kuadër të programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillimin në Shqipëri (UNDP), u zhvillua një trajnim dyditor, me përfaqësues nga personeli...Gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj, vizitë zyrtare në Komandën Supreme të Aleancës në Evropë (SHAPE)

e enjte, 04 nëntor 2021

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj zhvilloi një vizitë zyrtare dy ditore në Komandën Supreme të...Gjeneralmajor prof. asoc. Begaj merr pjesë në ceremoninë e dorëzimit të objekteve të ristrukturuara të Batalionit të Xhenios

e premte, 29 tetor 2021

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor prof. asoc Bajram Begaj, mori pjesë në ceremoninë e dorëzimit të depove të armatim...Tirana mirëpret konferencën koordinuese të stërvitjes Defender Europe 23

e hënë, 25 tetor 2021

Shqipëria ka nisur punën për të pritur sërish një nga stërvitjet më të mëdha, “Defender 2023”. Për këtë u organizua edhe konferenca koordinuese,...Gjeneralmajor prof.asoc. Bajram Begaj inspekton zhvillimin e stërvitjes “Flotex-21”

e mërkurë, 20 tetor 2021

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj, i shoqëruar nga komandanti i Forcës Detare, gjeneral brigade...Ministri Peleshi dhe shefi i SHPFA gjeneralmajor Begaj presin komandantin e Qendrës së Bashkuar Operacionale Ajrore të NATO

e martë, 19 tetor 2021

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi i shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneralmajor prof. asoc. Bajram...Gjeneralmajor prof.asoc. Bajram Begaj, në ceremoninë e 23 - Vjetorit të Krijimit të Batalionit të Forcave Speciale

e hënë, 18 tetor 2021

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj, i shoqëruar edhe nga komandanti i Komandës së Forcës Tokësore,...Efektivë të Forcave të Armatosura marrin pjesë në aktivitetin sportiv “Maratona e Tiranës - 2021”

e diel, 17 tetor 2021

Forcat e Armatosura të RSH, me një ekip prej më shumë se 100 efektivësh, u bënë pjesë e aktivitetit sportiv “Maratona e Tiranës - 2021”,...Ju dhe FA

Të gjithë artikujt


Si të rekrutohem ushtar/detar aktiv në FA

Në kushtet e një profesionalizmi më të lartë të FA dhe një angazhimi gjithnjë e më të madh në përmbushje të detyrave në mbrojtje të vendit dhe në...Shërbime: dokumentacioni, procedura

Dokumentacioni për aplikime dhe procedura për pajisjen me vërtetime: Më datë 01 tetor 2014 ka filluar aplikimi për pajisjen me vërtetime pranë...Si të bëhem oficer aktiv i FA

Politika e rekrutimit të kandidatëve për oficerë të rinj në Forcat e Armatosura përmban parimet dhe kërkesat ku do të mbështetet planifikimi,...Si të bëhem nënoficer aktiv i FA

Në kushtet e një profesionalizmi më të lartë të FA dhe një angazhimi gjithnjë e më të madh në përmbushje të detyrave në mbrojtje të vendit dhe në...Video

Shtypi në FA

Të gjithë artikujtMedia SocialeMoti