Të Rejat e Fundit nga FT

Të gjithë artikujt


Batalioni i Tretë i Këmbësorisë hap fushatën e dhurimit të gjakut në Forcën Tokësore

04 qershor 2016 Forca Tokësore, ka nisur ditën e sotme fushatën e dhurimit të gjakut, në ndihmë në njerëzve në nevojë. Kjo fushatë, u hap nga 50...Ditë e hapur në batalionin e Parë të Këmbësorisë së Forcës Tokësore

03 qershor 2018 Në kuadër të fushatës së rekrutimeve për ushtarë dhe detarë në Forcat e Armatosura, ditën e sotme në ambientet e Batalionit të...“Biza 18-01” sfida e radhës së Grup Batalionit të Këmbësorisë së Lehtë së Forcës Tokësore

28 maj 2018 “Biza-18-01”, është stërvitja e radhës e Forcës Tokësore, e cila ka ngritur ditën e sotme, siparin në ambientet e Qendrës së...Zhvillohet në Forcën Tokësore ceremonia e përfundimit të Kursit të Avancuar të Nënoficerit

25 maj 2018 U organizua paraditen e sotme, në mjediset e sallës së konferencave të Forcës Tokësore, ceremonia e përfundimit të Kursit të Avancuar...Kimistët e Forcës Tokësore pastrojnë ish - uzinën e baterive në Gramsh

06 maj 2018Prej disa ditësh, Kompania e Mbrojtjes nga Armët e Dëmtimit në Masë e Forcës Tokësore (KMADMFT) është duke zhvilluar një operacion, për...Forca Tokësore fiton sërish 5 - garëshin ushtarak sportiv në rang FA

27 prill 2017 U zhvillua paraditen e sotme, në garnizonin e Zall - Herrit ceremonia e përfundimit të 5 - garëshit ushtarak në rang Force të...Batalion i Dytë i Këmbësorisë kalon me sukseses sfidën e “Brilliant Jump I /ALERTEX”

20 prill 2018 Batalioni i Dytë i Këmbësorisë së Forcës Tokësore, vijon përmbushjen me sukses të  detyrimeve për Aleancën, në kuadër të angazhimit...Demonstrim profesional i kompanisë së Mbrojtjes nga Armët e Dëmtimit në Masë

19 prill 2018 Trupat e kompanisë së Mbrojtjes nga Armët e Dëmtimit në Masë e Forcës Tokësore (MADMFT), u bënë paraditen e sotme pjesë e një...Forca Tokësore i bashkohet aksionit kombëtar “Të mbajmë pastër tokën që duam”

16 prill 2018 Efektivët e Forcës Tokësore, i janë bashkuar ditën e sotme aksionit kombëtar “Të mbajmë pastër tokën që duam”. Që në orët e para të...Zëvendëskryeministri, njëherazi ministri i Mbrojtjes i Kroacisë viziton trupat speciale të Forcës Tokësore

06 prill 2018 Zëvendëskryeministri, njëkohësisht edhe ministër  i Mbrojtes i Republikës së Kroacisë z. Damir Krsticeviç dhe një delegacion i...Forca TokësoreMisioni dhe Detyrat

Misioni: Sigurimi dhe mbajtja në gatishmëri e kapaciteteve të nevojshme operacionale për ruajtjen dhe mbrojtjen e pavarësisë, sovranitetit dhe tërësisë territoriale të Republikës së Shqipërisë në...Struktura e FT

Forca Tokësore ka në strukturën e saj, Komandën dhe Shtabin e FT si dhe repartet e nënrepartet me të cilat bën të mundur realizimin e misionit të saj. Komanda dhe Shtabi Kompania e Mbështetjes së...Historiku i FT

Forca Tokësore është njësi prioritare në strukturën e Forcave të Armatosura. Forca Tokësore u krijua më datë 29 gusht 2000, duke përfshirë në radhët e saj njësi dhe reparte me traditë me një...KontaktAdresa: Zall - Herr, Tiranë

Tel: +355 56 44 0253

+355 56 44

Tel: (511) 1009

E-mail: ervin.hodo@aaf.mil.al

Shtypi në FA

Të gjithë artikujt


Media SocialeMoti