Të Rejat e Fundit nga KM

Të gjithë artikujtEkspertët xhenierë të Komandës Mbështetëse eleminojnë rrezikun e minës luftarake me peshë 300 kg të LIIB

07 tetor 2021 Grupi i ekspertëve xhenierë ka shkuar në vend bazimin e Sarandës, në mbështetje të autoriteteve civile, për të çaktivizuar dhe hequr...EOD kontribuon në pastrimin dhe sigurinë e bregdetit të Vlorës nga municionet e mbetura ndër vite

27 shtator 2021Efektivët e EOD kanë realizuar me sukses kete fundjave një tester operacion për pastrimin e Gjirit të Vlorës, nga municionet e...Efektivët e Batalionit të Mbështetjes Rajonale, Korçë shuajnë zjarret në Korçë dhe Pogradec

20 shtator 2021 Gjatë 18-19 shtatorit, efektivët e Batalionit të Mbështetjes Rajonale (BMR )të Komandës Mbështetëse janë angazhuar në dy...EOD eleminon rreziqet e municioneve të gjetura mbi Urën e Bunës, Shkodër

Efektivët xhenier të Komandës Mbështetëse kanë realizuar këtë javë operacionin për heqjen e dy municioneve të gjetura mbi urën e Bunës në Shkodër,...Në Komandën Mbështetëse u zhvillua ceremonia e ushtarakëve të emëruar rishtas

31 gusht 2021 Ditën e sotme në Komandën Mbështetëse u zhvillua ceremonia për nder të 11 oficerëve të emëruar rishtas në strukturat e kësaj...Specialistët EOD eliminojnë rrezikun e municioneve të gjetura në Pukë

17 gusht 2021 Specialistët xheniere të EOD, mbrëmjen e ditës së djeshme pas sinjalizimit për gjetje municionesh të paplasura në vendin e quajtur...Komanda Mbështetëse vijon operacionin e shuarjes së vatrave të zjarrit në vend

16 gusht 2021 Që prej fillimit të muajit gusht, efektivët e Komandës Mbështetëse janë angazhuar në fikjen e zjarrit në zona të ndryshme të vëndit,...Strukturat e KM vijojnë angazhimin e pandërprerë për shuarjen e zjarreve në disa zona të vendit

10 gusht 2021 Komanda Mbështetëse me efektivat e strukturave te vartësisë vijon angazhimin per shuarjen e zjarreve në disa rajone të vendit....Faleminderit efektivave të KM për shuarjen e zjarreve që rrezikuan qendrat e banuara, parqet kombëtare të Llogarasë dhe Antigonesë dhe manastirin e Shën Pjetrit

05 gusht 2021 Si pasojë e vatrave të zjarrit të shtuara për shkak të erës, dhe pamundësisë së menaxhimit nga pushteti vendor, Agjencia Kombëtare e...BMR dhe DMR Gjirokastër, reagim i menjëhershëm në eliminimin e rrezikut për banorët dhe shuarjen e zjarreve në Ksamil e Përmet

02 gusht 2021 Efektivat e DMR Gjirokastër të Batalionit të Mbështetjes Rajonale të KM janë angazhuar në orët e vona të natës së 31 korrikut dhe 1...Komanda MbështetëseDMR Korçë kontribuon në sigurinë e banorëve nëpërmjet shuarjes së zjarreve në Korçë dhe Pogradec

20 shtator 2021 Gjatë fundjavës së kaluar, efektivat e DMR Korçë të Batalionit të Mbështetjes Rajonale (BMR)të Komandës Mbështetëse  janë angazhuar në orët e vona të natës dhe deri në mëngjes duke...Misioni dhe Detyrat

Misioni: Sigurimi i kapaciteteve për mbështetjen me logjistikë, infrastrukturë, shërbim shëndetësor dhe shërbime të tjera të FA në interes të plotësimit të misionit të tyre kushtetues si dhe...Struktura e Komandës Mbështetëse

- Komanda dhe Shtabi Dega e personelit (G1)Dega e zbulimit (G2)Dega e operacioneve (G3)Dega e logjistikës (G4)Dega e planifikimit (G5)Dega e ndërlidhjes (G6)Dega e bashkëpunimit civilo - ushtarak...Foto Galeria“Defender Europe 2021”, mbërrijnë në Shqipëri 267 ushtarë amerikanë Mblidhet Komiteti Ushtarak i NATO në Bruksel, Belgjikë Gjeneralmajor prof. asoc. Begaj merr pjesë në aktivitete në kuadër të stërvitjes shumëkombëshe “Defender Europe 21”, në Durrës dhe Kuçovë Pajisjet ushtarake të “Defender Europe 2021” ekspozohen për qytetarët e Vlorës “Defender Europe 21” ndalet në Tiranë Ekspozohen në qytetin e Kuçovës pajisjet ushtarake të “Defender Europe 2021”
Gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj pret në takim kortezie kolonel Timothy J. MacDonald Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH merr pjesë në rreshtimin organik të Batalionit të Mbështetjes Gjeneralmajor Christopher Mohan, vizitë pune në Shqipëri në kuadër të stërvitjes “Defender 21” Gjeneralmajor, prof. asoc. Bajram Begaj mori pjesë në konferencën mbi Komunikimin Strategjik të stërvitjes “Defender 21” Gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj priti në takim drejtorin e Inteligjencës dhe Sigurisë së FSK, gjeneralmajor Gëzim Hazrolli

KontaktAdresa: Vaqarr, Tiranë

Tel: +355688066377; +355688066372

E-mail: km@aaf.mil.al

Shtypi në FA

Të gjithë artikujt


Media SocialeMoti